Jan Komárek

Vyučuji právo EU jako lecturer in EU law na London School of Economics and Political Science na jejím Evropském institutu a na Právnické fakultě.

Absolvoval jsem Univerzitu v Oxfordu (M.St. 2007, D. Phil. 2011), Stockholmskou univerzitu (LL.M. 2004) a Univerzitu Karlovu (2001 Mgr., 2002 JUDr.). Jsem držitelem diplomu Akademie evropského práva, sekce práva EU (Evropský univerzitní institut 2004) a Diploma in Advanced European Union Legal Practice, magna cum laudem (Středoevropská univerzita v Budapešti 2006). Studoval jsem rovněž na NYU School of Law (Oxford Exchange Visiting Doctoral Researcher).

Věnuji se především otázkám evropského práva, ústavního práva a vybraným problémům soudcovské aplikace práva ve srovnávací perspektivě. Publikoval jsem desítky článků v České republice i zahraničí (např. Common Market Law Review, European Law Review, Oxford Journal of Legal Studies), jsem členem redakčních rad časopisů European Constitutional Law Review a Review of European Administrative Law. Občas publikuji v časopisu Respekt a v Hospodářských a Lidových novinách, jsem spoluzakladatelem blogu Jiné právo.

V letech 2004-2006 jsem pracoval na MZV pro vládního zmocněnce pro zastupování ČR před Evropským soudním dvorem, na Soudním dvoře jsem rovněž absolvoval stáž u soudce A. Rosase. V letech 2009-2010 jsem byl asistentem předsedy Ústavního soudu ČR P. Rychetského, na Ústavním soudu jsem rovněž pracoval v létě 2008 na jeho analytickém oddělení.

Ve svém minulém životě jsem získal dvě bronzové medaile na Akademickém mistrovství světa v rychlostní kanoistice, byl jsem několikanásobným juniorským mistrem České republiky a získal několik medailí na mistrovstvích České republiky mezi seniory.  Sport mám rád pořád, obzvláště běh a opravdové lyžování (rozuměj to běžecké;-).


Profesní životopis (v angličtině) zde: [pdf].


Kontakt

Jan Komárek
London School of Economics and Political Science
Houghton Street
London
WC2A 2AE
United Kingdom

J.Komarek@lse.ac.uk

M. Cappelletti: "Is the European Court of Justice running wild?"  ["Zbláznil se Soudní dvůr?"]  - - - na to se snažím přijít...